Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinlikleri Kapsamında CSO’da Atatürk Fotoğraf Sergisi Düzenledi

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ebediyete intikalinin 83. yıl dönümü münasebetiyle Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY, Bakanlar ve devlet erkânının katılımı ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi. Tören kapsamında Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı tarafından “Arşivimizden Fotoğraflarla Atatürk” sergisi düzenlendi.

Törene saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Törende Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ve Yüksek Kurum Başkanı Prof. Dr. Muhammet HEKİMOĞLU birer konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, tören sonunda Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı tarafından açılan “Arşivimizden Fotoğraflarla Atatürk” sergisini ziyaret etti.