MOSKOVA ve KARS ANLAŞMALARI Uluslararası Sempozyumu

Ardahan Valiliği, Ardahan Üniversitesi, Ardahan Belediyesi ve Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı işbirliğinde 17-20 Kasım 2011 tarihleri arasındaArdahan’da düzenlenen MOSKOVA ve KARS ANLAŞMALARI Uluslararası Sempozyumu’na katılan değerli bilim insanları ve diğer katılımcı heyetin bilgisine;
1 – 17 Kasım 2011 Perşembe günü saat 09.00 da Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Kars’a hareket edilecektir.
2 – Sabah erken saatte hareket edileceği için katılımcıların 1 gün önce Ankara’da bulunmaları gerekmektedir.
3 – Katılımcıların konaklamaları için gerekli rezervasyonlar yaptırılmıştır.
4 – Ardahan’a kendi imkânları ile gelen diğer değerli katılımcıların yol masrafları, Merkezimizce karşılanacaktır. Yurtiçi geçici görev yolluk bildirimi doldurulurken TC kimlik numarası, banka adı ve şubesi ile IBAN numarasının görevli personelimize verilmesi gerekmektedir.
5 – Sosyal Program çerçevesinde Gürcistan’ın Ahıska ve Ahılkelek Bölgelerine gezi düzenleneceği için katılımcıların ‘PASAPORT’larını da yanlarında getirmeleri önemle rica olunur.
6 – 17-18 ve 20 Kasım 2011 tarihlerinde Ardahan’da hava sıcaklığı gündüz 3 derece gece -9 derece olması tahmin edilmektedir. Havanın kar yağışlı olma ihtimali yüksek olduğu için soğuktan korunacak şekilde kıyafet getirilmesi tavsiye edilmektedir(Kar başlığı, atkı vs.). 19 Kasım tarihinde Gürcistan Ahıska Bölgesi ’nde gündüz hava sıcaklığı 7 ila 9 derece civarında olması tahmin edilmektedir. Havanın bulutlu-yağışlı olma ihtimalinin yüksek olmasından dolayı katılımcılarımızın yanlarında: Yağmurluk, şemsiye ve kalın giyecek malzemesi bulundurması tavsiye edilmektedir.
7 – Gürcistan’ın para birimi ‘’Lari’’ dir. Yurtdışı gezisi sırasında alışveriş yapmak isteyen katılımcılarımızın yanlarında ilgili para biriminden bulundurmaları tavsiye edilir. 

Katılımcılarımızın müracaat edecekleri irtibat telefonları:
Mustafa CÖHCE (Atatürk Araştırma Merkezi) 0 532 625 23 24